Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: Україна, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 110
Україна, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 110
Телефони: +38(050)0359799 +38(098)5944102
Пн-Пт: з 8:00 до 18:00
Сб-Нд: замовлення на сайті, зроблені в ці дні, обробляються в першу чергу в понеділок
Фактична адреса підприємства:
Україна, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 110

Електронна пошта:
sales@knapknap.com.ua
Телефони: +38(050)0359799
+38(050)0359799 +38(098)5944102 Замовити дзвінок

Догляд за диваном: основні помилки, яких слід уникати

Догляд за диваном: основні помилки, яких слід уникати

Диван з м’якою оббивкою стає центральним елементом у приміщенні для відпочинку, приймання гостей, інших цілей. Привабливе та яскраве покриття з плином часу тьмяніє, зношується, стає джерелом неприємного запаху. Ситуацію можна виправити, якщо правильно організувати догляд за м'якими меблями та уникати розповсюджених помилок.

Забруднення оббивки дивана: різновиди та способи усунення

Якими б акуратними ви не були, на тканині дивана з плином часу залишаються плями. Їх можна розділити на наступні категорії:

  • сліди від пролитих напоїв – соку, чаю, вина, пива та іншого;
  • сліди від фарби, чорнил, фломастерів та іншого канцелярського приладдя;
  • жирні плями від їжі, в тому числі чипсів, кетчупу, майонезу, котлет та інших страв;
  • тьмяні ділянки через накопичення пилу та відсутнє вологе прибирання дивану.

Якщо в будинку проживають діти або домашні улюбленці, то слідів їхньої життєдіяльності на дивані буде набагато більше. Однак будь-яка пляма видаляється, якщо дотримуватись певних рекомендацій. Головним фактором успішного виведення бруду є швидкість реагування. Застарілі забруднення в’їдаються глибоко в тканину, тому видалити їх стає набагато складніше. Варто зайнятись чисткою оббивки якомога раніше після того, як неприємність відбулась.

Жирні плями на дивані від їжі, засмальцьованих пальців тощо видаляють за допомогою абсорбентів. Крохмаль та сіль всмоктують в себе зайвий жир, а далі за допомогою господарського мила можна замити пляму, на завершення висушити ділянку природним чином. Для видалення застарілого бруду знадобиться допомога спеціалізованих хімічних засобів.

Для видалення слідів від пролитих напоїв оббивку обробляють розчином оцту та води (у рівних пропорціях). Розповсюджені помилки при догляді за меблями – застосування спиртовмісних речовин. Такі агресивні компоненти негативно впливають на вироби з натуральної шкіри, флоку та деяких інших чутливих тканин. Тому при виборі спеціалізованих побутових засобів слід звертати увагу на особливості їхнього використання.

Особливості догляду за оббивкою з натуральної шкіри

Натуральна шкіра – естетично приваблива та елегантна оббивка для дивану, яка вимагає специфічного догляду. Щоб гарантувати довговічність м'яких меблів, дотримуються наступних порад у прибиранні:

  1. регулярне очищення тканини від пилу за допомогою пилососа з м’якою насадкою;
  2. застосування простого мильного розчину для видалення суттєвих забруднень без використання агресивних хімічних речовин;
  3. обробка поверхні два рази на рік спеціальними засобами для блиску – промисловими спреями, гліцерином, касторовим маслом.

Категорично забороняється сильно мочити шкіряну тканину, намагатись висушити мокрі плями феном (сухе повітря пошкоджує шкіру), застосовувати ацетон чи розчинники для фарби (це може призвести до втрати кольору на ділянці, що обробляється).

Популярним сьогодні варіантом бюджетної заміни натуральній шкірі є екошкіра або шкірзам. Матеріал за зносостійкістю та зручністю догляду не поступається природному аналогу. Для очищення поверхні від плям також рекомендується користуватись мильним розчином, а не хімічними речовинами. Слід відмовитись від застосування пилососа, який може лишити подряпини на оббивці.

М’яку тканину з шкірзаму рекомендується очищати зволоженою серветкою з мікрофібри або іншого м’якого матеріалу раз на тиждень. Оббивка не потребує частого вологого прибирання, миття мильним розчином достатньо проводити раз на місяць або в міру накопичення пилу та забруднень. Силіконові спреї та просочування допоможуть відновити екошкіру від негативного впливу сонячних променів, тертя).

Догляд за текстильними оббивками диванів

Через доступну вартість купити дивайн онлайн з текстильною оббивкою вигідніше, ніж вироби з натуральної шкіри. Серед тканинних матеріалів популярними є жаккард, флок та штучна замша. Такі покриття мають тонку структуру, тому швидко забруднюються, вимагають ретельнішої та частої чистки. Щоб підтримувати різні текстильні вироби у чистоті, дотримуються наступних порад:

  1. Жаккард – тканинний матеріал з рельєфним візерунком та особливим переплетенням ниток, тому вимагає делікатного догляду. При чистці слід уникати використання абразивних матеріалів та жорстких щіток – підійдуть пилососи з м’якою щіткою та засоби на водній основі. Саме така оббивка використовується у диванах-трансформерах Rumi, які пропонує інтернет-магазин меблів Knap Knap. Хоча за бажанням можна підібрати інший варіант за індивідуальним замовленням.
  2. Дивани з тканини флок чудово підходять для будинків, де проживають коти. Матеріал має функцію «антикіготь», однак притягує пил та шерсть тварин. Оббивку краще пилососити кілька разів на тиждень, обробляти господарським милом та злегка змоченою в воді м’якою губкою.
  3. Штучна замша вирізняється стійкістю до розтягування та стирання, але зовсім не «дружить» з вологою. Категорично забороняється вологе прибирання таких моделей. Пил та сміття можна видаляти пилососом або серветками.

Величезний асортимент меблів для дому може створювати проблеми, адже кожний варіант м’якої оббивки має свої правила догляду. Загалом для тривалої стійкості та привабливості тканини необхідно відмовитись від агресивних хімічних та спиртовмісних засобів на користь мильних розчини або господарського мила, відчищати плями від напоїв, їжі тощо якомога швидше після їхньої появи, регулярно проводити очистку поверхні від пилу за допомогою пилососа з чутливою насадкою.

За умови правильного догляду м’яка оббивка дивана здатна прослужити десятки років без втрати початкових властивостей. Також варто купувати меблі на перевірених платформах, серед яких безумовної уваги заслуговує чернігівська меблева фабрика під брендом Knap Knap. Вона пропонує функціональні, компактні та естетичні рішення.

Коментарі