Навіть виготовлені з якісних та зносостійких матеріалів меблі з плином часом зношуються. Вони втрачають привабливий зовнішній вигляд, гірше виконують поставлені перед ними завдання. Тому варто задатись питанням, коли міняти меблі. Експерти встановлюють оптимальні терміни служби для різних виробів, однак краще спиратись на індивідуальний стан конкретного рішення.
Орієнтовні строки служби різних категорій меблів
Є меблі, які активно використовуються щоденно, а існують й такі, що стають нагальними час від часу. Це призводить до того, що термін служби меблів варіюється залежно від категорії. Умовно визначаються наступні строки:
- термін служби дивана, крісла, пуфа та інших різновидів м’яких меблів – 5-10 років;
- термін служби ліжка – 10-15 років, може скорочуватись через вплив маленьких дітей або домашніх тварин;
- термін служби полиць, комода, стелажа, інших систем зберігання – 15-20 років.
Для письмового стола орієнтовний термін служби становить 10-15 років. Строки є умовними, тому що на них впливає матеріал виготовлення, умови експлуатації, ставлення до догляду та інші зовнішні чинники. Частота використання також має значення, якщо ліжко використовується для щоденного сну, то воно швидше стане непридатним ніж диван, який застосовують лише для розміщення гостей.
Що впливає на стан меблів
Запорукою тривалого використання домашніх меблів є фундамент, яким виступають якісні матеріали. Зазвичай вироби з масиву деревини та металу служать довше, ніж аналоги з ДСП та МДФ. Однак ламінація деревостружкових плит дозволяє розв’язати проблему та додати меблям «років життя». Також уникнути передчасного старіння виробів допоможуть наступні чинники:
- акуратне та регулярне очищення поверхонь меблів, яке здійснюється без використання абразивних речовин, агресивних засобів з вмістом ацетону або кислот;
- обробка поверхонь спеціальними захисними засобами;
- ретельне стеження за поведінкою дітей, адже неконтрольовані розбишаки можуть суттєво пошкодити меблі.
Якщо у вас в домі проживають тварини, то м’які меблі потрібно підбирати з особливих тканин, які витримують кігті, не накопичують шерсть. Гарним рішенням буде придбати для улюбленця спеціальну точилку, щоб він не перетворював на неї диван. Або можна відвести тварину до грумера, який допоможе професійно підрізати кігтики.
Як подовжити життя старим меблям
Коли ви відчуваєте, що зношені меблі не відповідають вашим побажанням за зовнішнім виглядом та функціональними можливостями, не поспішайте відправляти їх на звалище та купувати нові вироби. Досвідчені реставратори допоможуть не просто повернути речам естетичність, але й нададуть їм вишуканого вигляду. Зокрема умисне зістарення меблів під ретро-стиль набирає популярності.
Косметичний ремонт може передбачати незначні вкладення у відновлення меблів. Це може бути перетяжка оббивки для м’яких меблів, лакування стільниці, наклеювання захисної плівки, фарбування тощо. При складних пошкодженнях реставрація може потребувати суттєвих фінансових вкладень. Займатись відновленням старих виробів буде доцільно, якщо воно коштує менше, ніж покупка нових моделей. За інших обставин краще зробити інвестицію в нову річ, яка прослужить довго.
Є сенс реставрувати річ, якщо пошкоджені окремі компоненти, здебільшого зовнішні. При несправностях оббивки, стільниці, корпусу ситуацію ще можна виправити, а от при пошкодженнях несучих функціональних частин виріб втратить повноцінну працездатність.
Методи збереження гарного стану меблів
Щоб відстрочити оновлення меблів, можна скористатись професійними секретами. Вони не відкривають якихось таємниць, адже елементарне уважне ставлення до меблів та ретельний догляд здатні додати 3-5 років до орієнтовного строку служби. Варто виконувати наступні дії:
- регулярно пилососити обивку дивана (хоча б раз на тиждень), робити це частіше при наявності домашніх тварин, що линяють;
- не ставити меблі в місцях прямого впливу сонячних ультрафіолетових променів або використовувати жалюзі, штори, щоб затемнити приміщення у спекотну погоду;
- уникати потрапляння на оббивку та корпус їжі, фарб, вологи, соків, а якщо це сталось, то пляму потрібно якомога швидше видалити;
- придбати в спеціалізованому магазині засоби для догляду, які стимулюватимуть дбайливий догляд за меблями;
- забезпечувати кімнату постійним потоком свіжого повітря, адже завдяки цьому на меблях буде менше накопичуватись пил та не розмножуватимуться шкідливі мікроорганізми.
На питання як часто оновлювати меблі немає однозначної відповіді, адже вона буде залежати від характеристик самих виробів та умов їхньої експлуатації користувачем. Тому у двох різних власників одна і та сама модель стола-трансформера може простояти різний строк.
Орієнтовний термін служби столу – не константна величина, адже на неї впливає маса різноманітних чинників. Халатне ставлення до виробу може суттєво скоротити строк його експлуатації, а турбота – навпаки, підвищити його.
Ключову роль відіграють хороші стартові характеристики меблів. Варто купувати вироби на перевірених платформах, які є безпосередньо виробниками, створюють рішення з якісних матеріалів. Наша меблева фабрика використовує сертифіковані екологічні матеріали, тому може похизуватися моделями з тривалим терміном служби.
Не намагайтесь зекономити на покупці сумнівних рішень, адже такий підхід може призвести до того, що через 3-5 років вам вже доведеться замінювати покупку. Тому вся отримана економія буде зведена нанівець. Краще заплатити більше коштів, але стати власником гарного стола, дивана, стелажа, ліжка, комода, полиці або іншого меблевого елемента. А скоротити витрати можна завдяки покупці меблів-трансформерів, які об’єднують в собі функції кількох виробів та співпраці з офіційним брендом без залучення посередників або перекупників.