Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: Україна, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 110
Україна, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 110
Телефони: +38(050)0359799 +38(098)5944102
Пн-Пт: з 8:00 до 18:00
Сб-Нд: замовлення на сайті, зроблені в ці дні, обробляються в першу чергу в понеділок
Фактична адреса підприємства:
Україна, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 110

Електронна пошта:
sales@knapknap.com.ua
Телефони: +38(050)0359799
+38(050)0359799 +38(098)5944102 Замовити дзвінок

Як максимально використати простір у маленькій спальні

Як максимально використати простір у маленькій спальні

Не кожен може похизуватись багатокімнатною квартирою з великими приміщеннями. Особливо це актуально для старого радянського планування, в тих самих «хрущовках». Тому дизайн невеликої спальні є надзвичайно актуальним питанням. Сприяє раціональному використанню простору безліч факторів – сучасне меблювання, грамотне застосування кольорів, освітлення, декорування тощо.

Облаштування маленької спальні меблями

В умовах обмеженого простору раціональне розташування меблів стає критично важливим. Ключовими аспектами стають багатофункціональність та зручність, можливість використовувати один меблевий виріб в різних ситуаціях. Для маленької спальні ідеальними стають наступні рішення:

  1. ліжко та диван-трансформер – до них інтегрований трансформаційний механізм, який дозволяє використовувати спальне місце, коли в цьому дійсно є необхідність (ви відпочиваєте або спите), в інших ситуаціях можна скласти виріб, економлячи вільний простір;
  2. письмові, туалетні столики  – такі рішення з полицями та шухлядами за потреби можна перетворити на приліжкову тумбу або комод;
  3. вбудовані шафи та навісні полиці, придиванні столики – розміщення системи зберігання на стінах дозволить вивільнити місце для розташування інших елементів, шафи можна монтувати безпосередньо до виїмки у стіні.

Габаритним меблям з цілісною конструкцією точно не місце у маленькій спальні. Вибір має падати на функціональні рішення з додатковими елементами. Наприклад, шухлядою для зберігання постільної білизни під ліжком або диваном, боковими полицями у письмовому столі, розкладними полицями в стелажі тощо.

Колірне оформлення маленької спальні

Не варто недооцінювати кольори, коли розробляєте дизайн маленької спальні. Грамотне поєднання відтінків може візуально збільшити кімнату та спрацювати не гірше, ніж правильно підібрані меблі. У невеликому просторі підтримується застосування білого, бежевого, кремового, світло-сірого, пастельних тонів. Вони сприяють розширенню простору, тому що відбивають більше світла.

На противагу слід відмовитись від темних кольорів, як основи дизайнерського оформлення спальні. Такі відтінки мають зворотну функцію, можна обмежитись їхнім використанням для створення акцентів, виділення окремих зон. Світлий тон є основою в облицюванні стін, стелі – на його фундаменті планують подальше колірне оформлення інтер’єру.

Яскраві кольори не підходять для декорування спальні з точки зору психологічного впливу на організм. Спальня маленька – простір для відпочинку та відновлення після важкого робочого дня. Червоний, жовтий, помаранчевий та інші подібні відтінки будуть заважати розслабленню, через що ви довго не зможете заснути та почуватиметесь погано. Релаксації сприяють зелені та блакитні відтінки, які точно потрібно додати в оздоблення деяких елементів.

Освітлення маленької спальні

Грамотно підібране та розташоване освітлення може бути не менш значущим компонентом ніж розкладний диван або стіл-трансформер. Гармонійне комбінування природного світла зі штучними світильниками відіграє ключову роль. Варто використовувати наступні поради:

  • встановлювати на вікна жалюзі, штори або ролети, щоб ефективно контролювати рівень затемнення у приміщенні;
  • створювати багаторівневе освітлення, в якому основні точкові світильники на стелі доповнюються навісним світильником або торшером біля ліжка, окремим елементом на столі тощо;
  • використовувати вбудовані дот-світильники, які можна безпосередньо інтегрувати до навісної стелі або стіни, зекономивши простір, що є важливим для маленької спальні;
  • віддавати перевагу теплому або нейтрального світлу за колірною гамою, адже воно краще сприяє розслабленню та засинанню, ніж холодні тони.

Краще використати більше маленьких навісних та вбудованих елементів, ніж встановлювати велику навісну люстру. Сучасні технологічні рішення дозволяють навіть завдяки компактним світильникам отримати багато світла, при цьому можна зменшити комунальні витрати, що критично важливо в нинішній період.

Збільшення простору завдяки декору

Навіть незначні елементи декору здатні привнести у дизайн дуже маленької спальні легкість та затишок. Чудово виконують роль по візуальному збільшенню вільного простору дзеркала, які можна повісити на стіну або використовувати для оформлення фасадів окремих меблів. Вони створюють ілюзію глибини та роблять кімнату більшою та й в плані привабливості додають балів.

Серед декоративних елементів варто використовувати ті, які дійсно будуть корисними в інтер’єрі спальні. Захаращення простору дрібними деталями лише забирає дорогоцінні квадратні метри, а у власників маленької спальні їх і так небагато у розпорядженні.

До облаштування простору в маленькій спальні потрібно віднестись відповідально, дотримуючись принципів мінімалізму та функціональності. Добре допомагають раціональному використанню простору меблі-трансформери, в тому числі диван-ліжко трансформер. Такі рішення вирізняються мобільністю, їх можна скласти, коли у їхньому використанні немає потреби.

Слід звернутись до професійного дизайнера для планування інтер’єру за кольорами. Варто спиратись не тільки на свої вподобання, а скоріше на комфортне поєднання відтінків. Світла основа очевидно переважає яскраві та темні тони, як за візуальним впливом на розмір приміщення, так і комфортністю для відпочинку.

Маленька спальня – це не вирок, і її можна перетворити у затишний куточок при раціональному підході. Сучасні меблеві рішення, освітлювальні прилади та аксесуари дозволяють мінімізувати використання вільного простору, зберігаючи функціональність. Варто не соромитись звертатись за порадою до професіоналів. Їхня допомога сприятиме створенню системного рішення, в якому гармонійно поєднуватимуться стиль, зручність та затишок.

Коментарі