Домашня тварина в будинку – джерело позитивних емоцій для родини. Вона стає повноцінним членом сім’ї, однак крім радісних моментів спричиняє незручності. Пов’язані вони з захистом м’якої оббивки меблів від кігтів улюбленців. Якщо знати як обрати диван для котів та собак правильно, можна уникнути появи на тканині затяжок, подряпин та забруднень.
Особливості вибору м’яких меблів при наявності тварин
Потурбуватись про належні умови для безпечного розміщення меблів потрібно заздалегідь. Не варто покладатись на те, що ваша домашня тваринка вихована та не буде точити кігті об дорогоцінну оббивку. Користуйтесь наступними порадами по вибору дивану з тваринами:
- стійкість матеріалів до пошкоджень – за характеристиками тканина поверхні дивана має витримувати подряпини, механічні навантаження та інші зовнішні впливи, спровоковані тваринами;
- зручність догляду – тканина не має бути джерелом накопичення шерсті, швидко очищуватись з використанням звичних побутових засобів;
- комфорт та безпечність – оббивка має виготовлятись з екологічно чистих матеріалів, щоб не зашкодити домашньому улюбленцю.
Ці складові виступають фундаментом, який дозволить купленому дивану прослужити тривалий час, зберігаючи естетичний зовнішній вигляд. Далеко не будь-які меблі витримають бешкетливих котиків та собачок, тому їхнім власникам потрібно уважно ознайомитись з асортиментом моделей. Такий підхід допоможе уникнути зайвих витрат.
Конструкція диванів для помешкань з тваринами
Кутова або пряма форма дивану жодним чином не вплине на захищеність оббивки від впливу домашніх улюбленців. Однак певні конструктивні рішення здатні мінімізувати потенційні ризики пошкодження. В першу чергу потрібно відмовитись від моделей, в конструкції яких наявні виражені елементи з деревини – підлокітники, ніжки, інші деталі корпусу. Вони стають магнітом, який приваблює тварин, тому першими стануть «жертвами» пазурів.
Також не найкращим рішенням для домівок з домашніми тваринами є дивани, в яких є вільний простір знизу для проникнення улюбленця. Тому моделі на ніжках та опорах – поганий вибір. Тварина буде заповзати під диван, залишати там свою шерсть. Вона може зробити з цієї ніші місце для зберігання кісток чи іншої їжі, навіть ходити там в туалет. Важливо, щоб диван не мав такого внутрішнього простору, тоді він прослужить довше.
Власникам домашніх тварин не варто купувати моделі диванів, які прикрашені декоративними подушками, візерунками, вишивкою. Яскраві деталі, бахрома стануть зайвими елементами для приваблення чотирилапого друга.
Варіанти обивки для диванів
Найбільшим занепокоєнням при виборі дивану для дому з тваринами є матеріал оббивки. Тканинна поверхня найсильніше страждає від дій улюбленців. Далеко не кожен варіант здатен витримати проникнення кігтів. З-поміж різномаїття матеріалів оптимальними властивостями володіють наступні варіанти:
- велюр – натуральна тканина відрізняється однією з найстійкіших до пошкоджень поверхонь, вона має волохату оксамитову текстуру та непримхлива у догляді;
- мікровелюр – аналог попередника, який має підвищену міцність, він схильний накопичувати на поверхні шерсть тварин, однак за допомогою звичайного пилососа вона швидко видаляється;
- рогожка – тканина вирізняється щільністю сплетених волокон та не потребує особливого догляду, добре захищена від кігтів;
- флок – текстура матеріалу характеризується відсутність петельок, за які могла би зачепитись кігтями тварина, вона має спеціальні просочення, яке дозволяє їм не м’ятись та зберігати яскравість кольору;
- жаккард – тканина має високу щільність для тривалого збереження початкової форми.
За потреби покриття дивану з тканиною для домашніх тварин можна додатково захистити спеціальним чохлом. Багато варіантів мають чудовий захист, але це точно не стосується меблів зі шкіри та екошкіри. Власникам чотирилапих улюбленців варто відмовитись від спокуси придбати такі моделі, адже вони швидко стануть непридатними.
Чернігівська меблева фабрика під брендом Knap Knap пропонує дивани-трансформери, які за конструкцією та матеріалом оббивки якраз відповідають зазначеним характеристикам сумісних з домашніми тваринами меблів. Вони не мають відкритих дерев’яних компонентів в конструкції, а для оббивки використовується жаккард щільністю 270 г/м2 (хоча за індивідуальним замовленням можна підібрати інше покриття).
Колірна гамма дивану
Якщо матеріал оббивки та конструкція – очевидні речі, на які варто звернути увагу, то колірна гама може мати приховані переваги. В першу чергу це пов’язано з кольором шерсті домашнього улюбленця. Відтінок оббивки має якнайближче співпадати з кольором натурального шерстяного покриву тварини. Завдяки цьому залишки шерсті будуть менш помітними. Наприклад, власникам чотирилапих друзів зі світлим покривом доведеться відмовитись від диванів темних тонів – чорного, сірого, багряного, темно-коричневого та інших подібних варіантів.
Однак незалежно від кольору слід грамотно турбуватись про меблі. Диван лофт тривалий час зберігатиме новизну, якщо періодично очищати оббивку за допомогою пилососа, використовувати валик для одягу, щоб видаляти залишки шерсті, обробляти поверхню антистатичними та вологовідштовхувальними спреями. Будь-які плями потрібно негайно видалити з оббивки, бо при проникненні в глибинні шари позбутись від них буде набагато складніше.
Наявність домашнього улюбленця – не привід відмовлятись від естетичного дивану з яскравою та фактурною оббивкою. Сучасні виробники навчились створювати рішення, які максимально захищені від будь-яких пошкоджень.
Чернігівська меблева фабрика відповідально підходить тканин, тому у нас ви можете купити диван у спальню, вітальню, робочий кабінет, офіс, інші житлові або комерційні приміщення, який точно витримає контакт з домашніми тваринами. При цьому не забувайте, що турбота про тварину також допоможе зберегти меблі – регулярно купайте її після прогулянок, вичісуйте шерсть та підрізайте кігті.