Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: Україна, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 110
Україна, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 110
Телефони: +38(050)0359799 +38(098)5944102
Пн-Пт: з 8:00 до 18:00
Сб-Нд: замовлення на сайті, зроблені в ці дні, обробляються в першу чергу в понеділок
Фактична адреса підприємства:
Україна, м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, буд. 110

Електронна пошта:
sales@knapknap.com.ua
Телефони: +38(050)0359799
+38(050)0359799 +38(098)5944102 Замовити дзвінок

Як обрати письмовий стіл

Як обрати письмовий стіл

Кожна людина, яка хоче з комфортом працювати або навчатись вдома зобов’язана купити письмовий стіл. Однак для створення зручних умов меблі повинні вирізнятись індивідуальними характеристиками. Сучасні виробники пропонують солідний асортимент моделей з різною конструкцією та функціональністю, тому перед придбанням варто їх дослідити.

Категорії письмових столів

Універсальний письмовий стіл складається з міцної стільниці та ніжок, доповнюється висувними ящиками або відкритими полицями для зберігання робочих матеріалів, канцелярії тощо. Однак за конструкцією та призначенням виділяють різні моделі столів:

  1. комп’ютерні столи – їхня конструкція передбачає наявність підставки для розміщення монітора, окремого бокового відділення для системного блока, висувної полички для клавіатури;
  2. стіл з системою зберігання – до стільниці та стійок додаються ящики або полиці для розміщення предметів (зазвичай конструкція розташовується збоку);
  3. стіл для роботи з трансформаційним механізмом – унікальне рішення, яке за потреби можна скласти, перетворити на комод, приліжкову тумбу для мінімізації використання вільного простору.

Ми встановили загальні категорії, в яких представлені письмові столи. Однак потрібно глибше розглянути характеристики меблів, на основі яких здійснюється вибір.

Форма письмових столів

Традиційний письмовий стіл має прямокутну форму. Вона дозволяє розташовувати його по центру приміщення або вздовж стіни. Для ергономічного використання місця представлені Г-подібні столи. Це так звані кутові моделі, які завдяки формі можна встановити в куті кімнати.

П-подібний стіл – унікальне рішення для користувачів, яким потрібен виріб для розміщення великої кількості документації або приладдя. Він підходить людям, що проводять за роботою більшу частину дня, мають справу зі складними завданнями. Такі моделі займають багато місця та зазвичай виготовляються за індивідуальним замовленням. Тому їх обирають виключно при нагальній необхідності.

Розміри письмового стола

Оптимальні розміри письмового стола залежать від кількості речей та обладнання, яке ви збираєтесь розміщувати на стільниці. Крім цього варто зробити попередні заміри у приміщенні та визначити, яку площу можна виділити для встановлення стола. Від цього можна відштовхуватись при обранні моделі.

За державним стандартом оптимальним для роботи однієї людини буде стіл з мінімальною довжиною 120 см та шириною 50 см. Необхідні параметри можуть змінюватись залежно від ситуації, тому ідеальним рішенням є стіл-трансформер з регульованою довжиною стільниці. Висота стола також відіграє важливу роль. Вона має підлаштовуватись під зріст користувача – для людини зі зростом 170 см оптимальна висота складає 75-80 см, 180 см – 80 см і так далі.

Матеріали виготовлення письмових столів

Для виготовлення письмових столів використовують різні матеріали, що впливає на їхню зносостійкість, міцність, вагу, функціональність та інші характеристики. Можна виділити наступні найпопулярніші матеріали:

  • ДСП – доступна альтернатива масиву деревини, яка імітує його текстуру, вирізняється високою стійкістю до механічних пошкоджень, вологості та температурних коливань, додаткова ламінація покращує зовнішній вигляд та міцність конструкції;
  • МДФ – варіант деревини, який відрізняється різноманіттям кольорів та текстур, за ним просто доглядати;
  • масив деревини – столи з натуральних порід дерева при всіх перевагах за естетичністю можуть бути вразливими до подряпин та вм’ятин, а коштують дорого;
  • метал – вироби з нержавіючої сталі характеризуються найвищим рівнем зносостійкості, однак металеві конструкції роблять виріб габаритним та унеможливлюють його переміщення (тому компоненти з металу можуть доповнювати дерев’яний корпус.

Скло та пластик – матеріали письмового столу, які використовуються рідко. Перший через непрактичність та потребу у постійному догляді, а другий не вписується в сучасні тренди використання екологічних матеріалів, які не шкодять довкіллю (пластикові елементи є однією з головних причин забруднення ґрунту, тому що вони розкладаються десятиліттями, а то і століттями).

Функціональність письмових столів

Якими б не були довжина, матеріали виготовлення, форма та висота письмового столу, головним критерієм вибору є функціональність. Стіл має створювати комфортабельні умови праці та сприяти виконанню поставлених перед користувачем завдань. Якщо людина потребує місця для збереження навчальних матеріалів, посібників, книг, зошитів та інших речей, які будуть використовуватись під час роботи, то системи зберігання повинні бути обов’язковим елементом конструкції.

Механізм для регулювання по висоті доречний, якщо одним столом користується кілька людей різного зросту. Він дозволить налаштувати висоту під конкретного користувача і така модель є в асортименті нашої меблевої фабрики. Різноманітні механізми трансформації доречні для столів, які встановлюються у малогабаритних приміщеннях. Вони дозволять складати столи повністю або перетворювати їх на компактні тумби, коли немає нагальної потреби у застосуванні стола за призначенням.

Вибір письмового стола – відповідальне завдання, яке потребує ретельного підходу. Не існує універсальної моделі, характеристики якої дозволять ефективно використовувати її у будь-яких ситуаціях. Тому для початку варто визначитись з умовами, в яких будуть застосовуватись меблі, а вже потім переходити до вивчення асортименту в каталозі.

Краще проаналізувати поради щодо вибору письмового столу від професійних дизайнерів. Стіл повинен не тільки бути функціональним, але й гармонійно інтегруватись у готовий інтер’єр за стилем, розміром, колірною гамою. Перед придбанням краще проконсультуватись зі спеціалістом, який допоможе підібрати оптимальний варіант. Не варто економити – ліпше заплатити більше коштів, але придбати ідеальне рішення, яке прослужить багато років.

Коментарі