Значимість функціонального та привабливого оформлення передпокою визначається ключовою роллю цієї зони у інтер’єрі. Саме це приміщення першим зустрічає мешканців та гостей будинку, формує у них початкове уявлення про нього. Тому при його оздобленні потрібно враховувати низку критеріїв та використовувати рекомендації від професійних дизайнерів.
Поради щодо ефективного оформлення передпокою
Щоб дизайн передпокою відповідав вашим побажанням, варто скористатись наступними ідеями:
- облаштування зони для зберігання – доцільно встановити полиці в передпокої, щоб організовано розмістити взуття, одяг, аксесуари та інші речі;
- встановлення світильників – зазвичай коридор будинку не передбачає наявність вікон, тому важливу роль відіграє штучне освітлення, краще монтувати кілька точкових світильників або бра;
- візуальне розділення простору – якщо передпокій примикає до кухні або вітальні, то його варто відділити від іншого приміщення особливим декоруванням стін, оформленням підлоги, іншими візуальними засобами;
- додавання місця для спілкування та відпочинку – якщо дозволяють розміри, можна встановити у коридорі м’який пуф або журнальний столик;
- насичення рослинами – актуальним є декорування передпокою рослинами у горщиках та іншими природними елементами.
Важливо, щоб за дизайном передпокій гармонійно вписувався до загального інтер’єру. Колірна гама стін, меблів, підлоги та інших деталей підбирається відповідно до базових відтінків. Матеріали, фактури, кольори та інші характеристики повинні бути продовженням основної лінії дизайн-проєкту, яка використовується для оформлення вітальні, спальні, кухні тощо.
Оснащення передпокою меблями
Передпокій визначається як місце, де люди знімають верхній одяг та взуття перед потраплянням до будинку. Тому облаштування меблями повинне відповідати цим цілям. Можна виділити незамінні меблі для передпокою, серед яких:
- комод із великим дзеркалом на ньому – мешканці та гості будинку зможуть оцінити свій зовнішній вигляд перед виходом з дому;
- полиці або стелажі для взуття – вироби з ЛДСП з великою кількістю полиць сприятимуть організованому розміщенню взуття;
- шафа-купе – якщо дозволяють габарити коридору, у ньому можна встановити шафу для зберігання одягу, це дозволить не розміщувати її у спальні та розвантажити простір цього приміщення;
- дизайнерська вішалка з гачками – наявність міцних гачків є актуальним рішенням для зручного розміщення курток, пальт, пуховиків та інших варіантів верхнього одягу.
Доповненням простору можуть слугувати різноманітні елементи декору, в тому числі свічники, картини, кошики для аксесуарів тощо. При облаштуванні коридору варто розраховувати, що в більшості квартир він виглядає як вузький та малогабаритний простір. Тому слід розташовувати там лише дійсно функціональні та корисні елементи. Перевантаження декором призведе до того, що передпокій буде захаращеним та там не можна буде спокійно пересуватись.
Модні тренди у оформленні передпокою
Дизайнерське мистецтво розвивається, формуючи нові актуальні стилі. Хоча в питанні облаштування передпокою ключовими аспектами залишаються стриманість та мінімалізм. Коридор – не те місце, де можна дозволити собі яскраві експерименти та використання великої кількості насичених кольорів. Тому навіть в сучасному дизайні лишаються домінантними напрямки лофт та ретро.
Актуальним залишається оформлення передпокою з використанням дерев’яних меблів. Такий підхід вписується в концепцію турботи про екологію, відмови від застосування пластику та інших матеріалів, що не переробляються. Доступною альтернативою вартісному масиву дерева стають вироби з ламінованих деревостружкових плит. За своїми параметрами зносостійкості та міцності вони не поступаються цільній деревині, при цьому демонструють привабливість та естетичність відтінків, вишуканість текстур.
В сучасних інтер’єрах передпокою утримуються від використання яскравих кольорів. Перевага у оздобленні віддається традиційним білим, кремовим, коричневим, сірим та іншим пастельним відтінкам. Це дозволяє створити стриману спокійну атмосферу, налаштувати гостей на затишний лад. Застосування яскравих деталей має бути дозованим та допускається виключно у невеликих елементах декору.
В передпокої більша частина стін буде закрита вішалками, полицями та дзеркалами. Тому акцент в оформленні переміщується на меблі та підлогу. Для модного оформлення акцент робиться на стриманості, базових відтінках та функціональних рішеннях. Для надання простору ексклюзивності можна додати кілька дизайнерських аксесуарів, розроблений спеціально під конкретне приміщення.
Попри невеликі розміри передпокою організація простору в ньому лишається складним завданням. Обмежена кількість квадратних метрів навіть створює складнощі, адже до простору необхідно інтегрувати безліч корисних елементів. Щоб вирішити питання, слід віддавати перевагу функціональним меблям з трансформаційними механізмами, вбудованими елементами. Саме такі рішення пропонує наша меблева фабрика за доступною вартістю без залучення посередників.
Для економії вільного простору доцільно використовувати інтегровані полиці та висувні ящики, настінні полиці або ящики. Меблі з трансформацією дозволяють складати їх, коли у їхньому використанні немає необхідності. Якщо є можливість, то деякі системи зберігання можна винести у окреме приміщення – комору.
Облаштування передпокою краще не виконувати самостійно, а заручитись підтримкою кваліфікованого дизайнера. Він не пропонує універсальний інтер’єр, а розробить унікальну стилістичну композицію, яка за кольорами оформлення, матеріалами, текстурами та комплектацією ідеально вписується в загальний інтер’єр будинку. Це дозволить потім не витрачати кошти на ремонт.