Колірне оформлення та дизайн меблів стають ключовими елементами, які здатні суттєво вплинути на загальну атмосферу в будинку. Від них може залежати настрій людини, самопочуття та інші важливі показники, тому варто використовувати професійні поради по кольорах для дому від кваліфікованих дизайнерів. Вони сприятимуть кращому розумінню особливостей для індивідуальної персоналізації інтер’єру.
Психологія кольорів як чинник впливу
Експерти наголошують на фундаментальному значенні відтінків меблів для формування загальної атмосфери. Кожен колір може певним чином впливати на психологію, формуючи в людини відповідний настрій. Можна виділити наступні характеристики відтінків:
- білий – класичний колір, який формує атмосферу чистоти та відкритості, візуально збільшує простір, тому вважається універсальним при оформленні різних інтер’єрів;
- чорний – є джерелом елегантності та глибини, однак його варто використовувати в дизайні дозовано, адже перебільшення може створити негативний настрій, вганяти у смуток;
- синій, блакитний – така колірна гама вважається розслаблюючою, тому ідеально підходить для декорування спальні, вітальні або дитячої кімнати;
- зелений – створює освіжаючу атмосферу, натхненну єднанням з природою;
- червоний – сприяє активності та насиченню енергією, однак цей колір потрібно використовувати в інтер’єрі дозовано, відмовитись від нього при декоруванні спальні;
- жовтий – формує відчуття тепла, підходить для кухонь та віталень, має використовуватись в незначній кількості, адже надмірно навантажує зорову систему.
Вибір кольору меблів для комфорту залежить від загальної атмосфери, яку хочеться створити в приміщенні. Тому декорування спалень та віталень, які призначені для розслаблення та відпочинку, буде суттєво відрізнятись від оформлення робочих кабінетів, кухонь та інших кімнат.
Також варто пам’ятати, що впливають на загальну композицію не використані кольори окремо, а їхнє поєднання між собою. Якщо інтегрувати яскраві жовті, червоні, блакитні відтінки до базового світлого інтер’єру окремими акцентами (декор, корпуси меблів, аксесуари), то можна максимально використати їхній позитивний вплив та мінімізувати негативні аспекти.
Правила поєднання колірної гами меблів з загальним стилем інтер’єру
Позитивний або негативний вплив кольору на настрій залежить від ефективності поєднання відтінків меблів та інших елементів у приміщенні. Кольори, використані для оббивки м’яких меблів, металевого каркасу, фасаду та інших деталей мають гармонійно доповнювати загальну колірну гаму. Для цього використовують кілька технік:
- врахування основного тону приміщення – для нейтральних композицій яскраві меблі стануть виразним акцентом;
- балансування колірної температури – в одному приміщенні можна використовувати кілька відтінків, але в одній колірній температурі (наприклад, поєднання блакитного, сірого та зеленого – тонів холодного спектру);
- використання контрастності – можна вміло поєднати чорний та білий відтінки, але при цьому жоден з них не має переважати;
- текстурування – важливе значення має не тільки загальний колір, але і його текстура, вона може бути матовою, глянцевою тощо.
Ключовим принципом колірного поєднання є використання в інтер’єрі 2-3 базових відтінків, які доповнюються вкрапленнями інших елементів – яскравими диванами, стелажами тощо. Важливо не перенаситити приміщення різними барвами, тому дизайнери віддають перевагу однотонним меблям без візерунків.
Традиційна колірна гама з використанням меблів чорного, білого, сірого, світло-коричневого відтінків залишається пріоритетною. Вона універсальна та підходить для декорування різних за призначенням та стилем приміщень. Саме тому столи, ліжка, дивани-трансформери від чернігівської меблевої фабрики Knap Knap ідеально вписуються в будь-які дизайнерські концепції. Вони мають класичну дерев’яну текстуру з ЛДСП, чорний металевий каркас.
Експерименти з використанням кольорів
Нейтральна колірна гама з використанням спокійних пастельних кольорів, робить інтер’єр спокійним, але доволі банальним. Таких композицій повно і вони як дві краплі схожі одна на одну. Тому дозоване додавання яскравих акцентів вважається обов’язковим. Якщо до простору з бежевими або кремовими стінами, білою натяжною стелею додати диван-трансформер з зеленою оббивкою, він стане тим самим елементом, який освіжить та наповнить енергією стандартний дизайн.
Темно-сині, м’ятні, лимонні та інші трендові кольори можуть додати неочікуваної яскравості та створити індивідуальну композицію. Додають різнобарвності поєднання текстур – класичне гладке шпаклювання стін варто доповнювати шорсткими гіпсовими вставками, матовими скляними перегородками, дерев’яними природними покриттями тощо.
Визначившись з тим як кольори впливають на атмосферу вдома, можна наважитись на експерименти, але при цьому не забуваючи про баланс. Допомога кваліфікованого дизайнера стане нагальною потребою. Він вислухає ваші побажання щодо інтеграції до простору різних кольорів та зробить так, щоб їхнє комбінування створило гармонійну композицію. При самостійному намаганні втілити в життя свої оригінальні ідеї, можна отримати небажаний результат через нерозуміння технік та правил поєднання відтінків.
В гонитві за яскравими відтінками необхідно зберігати холодний розум та визнавати – банальне додавання до простору всіх кольорів веселки не сприятиме створенню гармонійної дизайнерської композиції. Інтеграція будь-якого надто яскравого відтінку має бути обережною з вмілим вплетенням до базової колірної гами. Дизайн меблів і настрій в оселі – це прямо залежні одне від одного речі, тому цьому питанню слід приділити не меншу увагу, ніж матеріалам виготовлення та функціональності меблевих елементів.