З плином часу на меблях з’являються потертості, подряпини та інші пошкодження. Спочатку вони можуть бути непомітними, але згодом починають суттєво погіршувати зовнішній вигляд виробу. В цій ситуації не варто засмучуватись та бігти купувати нові меблі, адже існує ряд способів, як прибрати подряпини зі столу ефективно.
Основні варіанти позбавлення від подряпин
Щоб відновити письмовий стіл та повернути його поверхні естетичний зовнішній вигляд, можна скористатись двома категоріями методів – професійними або народними. Перші варіанти дозволяють досягти 100% бажаного та тривалого ефекту, однак недоліком стає висока вартість засобів та складність їхнього підбору під конкретний за характеристиками виріб.
Народні методи набагато доступніші за ціною, однак далеко не кожна з них демонструє реальну ефективність. Тому використання таких порад з народу має бути продуманим, адже в певних ситуаціях вони просто не дадуть результат, а в окремих випадках можуть лише погіршити стан виробу.
Професійні методи усунення подряпин на меблях
Серед професійних способів, які допоможуть очистити стіл від подряпин, можна виділити наступні:
- Використання воску. Професійний засіб можна застосовувати для різних поверхонь. Він може використовуватись в твердому вигляді, але такий матеріал треба спочатку розтопити, а вже потім нанести на поверхню та відшліфувати. Простіше обробляти меблі м’яким воском. Він продається у готовому вигляді та просто розподіляється по подряпині шпателем або ножем. Через 20 хвилин слід прибрати залишки та насолоджуватись результатом.
- Штрих-корректор. Спеціалізований засіб, який можна придбати в будь-якому меблевому магазині. Він пропонується в балоні, який потрібно струсити, а потім нанести речовину на пошкоджену ділянку. Для підсилення ефекту штрих можна розподіляти двома або трьома шарами.
- Крем для взуття. Якісний крем також відноситься до професійних засобів по боротьбі з подряпинами. Він повинен бути одного кольору з меблями. Речовина підходить для усунення незначних пошкоджень, а при великих дефектах її ефективність буде на низькому рівні.
- Йод та автомобільне мастило. З першого погляду неочевидні засоби можуть забезпечити неочікуваний результат при ремонті подряпин на столі. Достатньо приготувати розчин з кількома краплями йоду у воді, а потім ватною паличкою розподілити його по подряпині. Машинне мастило використовується таким само способом.
Серед інших способів відновити дерев’яний обідній стіл можна виділити маркер або олівець для дерева, спеціальну захисну речовину для фарбування деревини – морилку. Використання будь-яких зазначених засобів має бути продуманим. Перед покупкою слід ознайомитись з інструкцією, матеріалами, для роботи з якими підходить речовина, та умовами її застосування.
Народні методи усунення подряпин
Народні засоби – це різноманітні способи, ефективність яких проти подряпин на столі перевірялась практичним застосуванням. Вони включають застосування речовин та матеріалів, які зазвичай можна знайти в будь-якому будинку та не потрібно відвідувати спеціалізовані магазини. Доступність робить їх розповсюдженими, але варто ознайомитись з нюансами використання.
Серед таких способів відмітимо кілька найпопулярніших варіантів:
- чайна заварка – потрібно змочити ганчірку у завареному чаї, а потім протерти поверхню меблів (метод підходить для усунення незначних пошкоджень лише на темних виробах);
- суміш оцту та вершкового масла – підготовлений розчин наносять на подряпину та витримують певний час, потім протирають від залишків;
- майонез – необхідно протерти ганчіркою з майонезом пошкоджену ділянку, що сприятиме затягуванню дефекту, однак важливо обирати майонез високої жирності з жовтуватим відтінком;
- парафін – можна використовувати для відновлення меблів світлих кольорів.
Народні засоби підходять для відновлення меблів з неглибокими поверхневими пошкодженнями. При виникненні суттєвих подряпин варто скористатись професійними методами, а в деяких ситуаціях, на жаль, доведеться викинути меблі через подальшу непридатність до експлуатації.
Незалежно від того відновлюєте ви стіл-трансформер чи модель з цілісною конструкцією, потрібно відповідально підходити до процедури. Потрібно враховувати матеріал виготовлення, колір та інші характеристики меблів, щоб підібрати оптимальний за параметрами засіб. Тільки в цьому випадку можна досягти бажаного результату та повернути виробу початковий зовнішній вигляд. Якщо у вас немає розуміння, як самостійно відновити меблі, краще звернутись до професійного мебляра-реставратора. Він допоможе знайти оптимальне рішення, хоча й доведеться заплатити за його послуги.