Відповідно до китайського вчення фен-шуй, правильна розстановка меблів у приміщенні сприяє енергетичному балансу. Вона дозволяє енергії гармонійно циркулювати, створюючи позитивний вплив на здоров’я та самопочуття людини. Принципи фен-шуй дозволяють ефективно розмістити кожен елемент у кімнаті – від прямокутного стола до ліжка-трансформера та потребують детального розгляду для окремих приміщень.
Ключові правила вчення фен-шуй
Перед тим як переходити до особливостей розстановки меблів у конкретних приміщеннях, варто виділити основні загальні принципи фен-шуй:
- розміщення елементів не повинно перешкоджати вільному руху енергії ци – тому варто уникати вузьких коридорів, блокування руху меблями;
- баланс п’яти стихій – вогню, землі, дерева, металу і води, що виражається у поєднанні меблів з різних матеріалів (зокрема, виготовлення письмових столів та стелажів Knap Knap з комбінації металевого каркасу та дерев’яних елементів з ламінованих деревостружкових плит);
- створення гармонії – розташування меблів таким чином, щоб вони балансували та доповнювали одне одного;
- наповнення позитивною енергетикою – використання кольорів, які сприяють комфорту та затишку.
Дотримання загальних принципів допоможе встановити зручний диван та інші компоненти так, щоб активувати позитивні зони у будинку, при цьому не блокуючи сприятливу енергію, її вільне розповсюдження.
Розміщення меблів у спальні за фен-шуй
Організоване розташування меблів у спальні відіграє ключову роль в мистецтві фен-шуй, адже від цього залежить комфортний відпочинок та сон. Головний принцип встановлення ліжка у спальню – воно має стояти в тому місці, з якого можна бачити двері, але не безпосередньо навпроти них. Його не можна ставити біля вікна або в центрі приміщення.
В східній філософії перевага надається меблям прямокутної форми, адже вони стають символами стабільності та стійкості. Сучасні дивани від чернігівської меблевої фабрики відповідають цим вимогам, а трансформаційний механізм і компактний розмір дозволяють розмістити їх точно за вимогами фен-шуй.
Серед інших вимог до стилізації спальні можна виокремити встановлення в кутку невеликої негроміздкої шафи. Загалом меблі мають бути низькими та компактними, щоб не захаращувати простір та не блокувати ту саму позитивну енергію ци. За колірною гамою у китайському вченні віддають перевагу білому, рожевому, зеленому та золотистому відтінкам.
Розстановка меблів у вітальні
Для оптимізації простору в спальні за фен-шуй потрібно дотримуватись наступних вимог:
- встановити біля стіни з опорою ззаду кутовий або прямокутний диван, який стане фундаментом безпечності;
- уникати блокування меблями дверей і проходів, щоб сформувати відкритий та гостинний простір;
- створити комфортне місце для спілкування зі зручними стільцями;
- розмістити журнальний стіл для відпочинку з натуральних матеріалів по центру вітальні.
Краще сприяти тому, щоб меблі щільно прилягали до стін та кутів приміщення. Це дозволить максимально розвантажити центр кімнати. За колірним поєднанням для вітальні імпонують нейтральні відтінки – сірий, синій, чорний, коричневий, бежевий. Підтримується використання дерев’яних текстур, додавання до простору стелажа Breto для розміщення квіткових горщиків та інших зелених насаджень.
Фен-шуй та планування кухні
Також слід розглянути вплив фен-шуй на оформлення енергетично збалансованого та гармонійного простору на кухні. Для цього слід дотримуватись кількох правил щодо розташування меблів та дизайнерського оформлення. Не варто ставити стіл для сніданку біля вікна або по центру приміщення. Плита, мийка та холодильник повинні розташовуватись на максимальному віддаленні одне від одного, оскільки тепло й вода можуть негативно впливати на енергетику холодильника.
В інтер’єрі кухні меблі повинні сприяти організованому зберіганню кухонного приладдя, посуди та інших компонентів. Навісні шафи, вбудовані шухляди, дерев’яні полиці дозволять розмістити все на своїх місцях без утворення непотрібного безладу. Плиту краще не розташовувати прямо біля дверей, щоб уникнути енергетичних втрат.
Щодо колірної гами кухні, то правила фен-шуй передбачають відмову від надто темних відтінків. Якщо були вибрані меблі з темним каркасом, то для створення контрастності облицювання стін та стелі має бути світлим. Пастельні та теплі кольори якнайкраще підходять для кухні, тому що створюють позитивну атмосферу. Приміщення має бути чистим та незахаращеним, перевагу віддають меблям з натуральних матеріалів.
Мистецтво фен-шуй базується на ідеї, що грамотне розташування меблів та колірне оформлення сприяє збереженню позитивної енергетики та гармонії. Односпальні ліжка, дивани, столи, полиці та інші меблі від чернігівської меблевої фабрики Knap Knap вдало вписуються в цю концепцію за характеристиками. Вони виготовлені з деревини, що вважається кращим природним матеріалом, ніж пластик.
Механізми трансформації меблів дозволяють розмістити їх з дотримання ще одного важливого принципу фен-шуй – збереження вільного простору. Складаючи столи та ліжка, коли вони не використовуються за призначення, можна отримати вільне місце, яке дозволить не тільки спокійно пересуватись, але й струменіти позитивній енергії ци, наповнюючи кожен куточок будинку.
В гонитві за збалансованим розміщенням меблів не забувайте про їхні ключові критерії – функціональність під ваші індивідуальні потреби, зносостійкість, екологічність, безпечність матеріалів. Експерти в галузі фен-шуй рекомендують довіряти інтуїції – користувач може відчути, який меблевий елемент підходить саме йому. Але ми вважаємо, що не варто покладатись лише на чуття. Вибір має бути ретельно продуманим, а за потреби оптимально буде звернутись до кваліфікованого спеціаліста для отримання кваліфікованої допомоги.