Продуманий за дизайном, колірною гамою, облаштуванням інтер’єр у будинку – мрія кожної людини. Але не завжди ситуація розгортається так, як хочеться. Недоліки оформлення приміщення можуть доставляти суттєвий дискомфорт, а для їхнього виправлення потрібне суттєве вкладення коштів на проведення ремонту. Легким виходом з положення стає гармонійний колір меблів для маленької кімнати. Достатньо встановити у кімнаті меблеві атрибути правильних відтінків, щоб замаскувати дизайнерські помилки.
Вплив кольорів меблів на сприйняття простору
Колірна гама меблів здатна безпосередньо впливати на просторове сприйняття кімнати. Якщо через помилки у дизайні приміщення виглядає маленьким, врятувати ситуацію допоможуть світлі відтінки. Білий, бежевий, кремовий тони та їхні пастельні варіації дозволяють подарувати відчуття легкості та просторості. Такий ефект досягається завдяки здатності цих відтінків відбивати природне сонячне світло.
Тому світлі меблі для маскування дефектів – ідеальне рішення для малогабаритних приміщень. Вони створюють атмосферу свободи, хоча ще мають гармонійно поєднуватись з іншими кольорами в оформленні інтер’єру. Щодо синього, чорного, коричневого, бордового та інших темних відтінків, то вони навпаки візуально зменшують габарити кімнати. Цієї характеристикою можна скористатись, коли великий простір виглядає захаращеним та вимагає візуального звуження.
Темні тони мають додаватись в дизайн дозовано, вміло комбінуватись з пастельними відтінками. Застосування яскравих кольорів може змістити акценти та відвернути увагу людини від недоліків інтер’єру. Однак вони використовуються в помірних кількостях, адже надмірна яскравість може лише посилити наявні дефекти.
Кольори для маскування дефектів в різних за призначенням приміщеннях
Ефективні поради з вибору кольору меблів будуть різнитись залежно від того, про яке за призначенням приміщення є мова. Особливості колірного оформлення вітальні, кухні, спальні, робочого кабінету, дитячої, передпокою можуть суттєво відрізнятись. Варто акцентувати увагу на наступних аспектах цього процесу:
- для створення спокійної атмосфери у вітальні найкращим варіантом є використання бежевого, кремового, сірого або інших варіантів нейтральних відтінків, для акцентування на окремих зонах можна задіяти меблі з яскравою м’якою оббивкою, вплетені у класичний дизайн;
- для розслаблення і комфортного відпочинку ліжка та дивани для спальні повинні мати світло-блакитний, сірий, рожевий або інші спокійні кольори;
- для оформлення робочого кабінету використовують столи з сірим, світло-коричневим або білим корпусом, такі відтінки дозволяють зосередитись на робочому процесі та налаштовують на продуктивний лад;
- в дитячій кімнати варто уникати надмірно яскравих відтінків, які можуть спровокувати в дитини агресію та відсутність дисципліни, інтеграція зелених та синіх тонів може стимулювати творчу активність та відвертати погляд від наявних дизайнерських недоліків;
- декорування передпокою формує загальне враження про будинок, тому будь-які недоліки в ньому будуть особливо критичними – ідеально використовувати пастельні та світлі відтінки, які налаштують на позитив.
Рекомендації щодо того, які меблі приховують недоліки, мають співвідноситись з принципами поєднання кольорів у просторі, психологічного впливу відтінків на людину та загального стилю приміщення. Встановити червоний диван у приміщення просто так буде недоречним, якщо це жодним чином не вписуватиметься в дизайнерську концепцію.
Все ж найкращим варіантом для декорування різних за призначенням та дизайном приміщень залишаються меблі нейтральних відтінків. Саме тому чернігівська меблева фабрика зосереджується на виготовленні столів та ліжок-трансформерів з використанням традиційних кольорів. Основними тонами для стилізації корпусу з ламінованих деревостружкових плит залишаються білий, сірий, чорний, світло-коричневий та шоколадний (деревина венге) без додавання яскравих відтінків. Металеві елементи фарбуються в звичний чорний колір.
Колірне оформлення за стилем
Обираючи колір меблів для візуального розширення простору або його звуження варто не забувати про дотримання обраної загальної дизайнерської концепції. В інтер’єрах у форматі класика, модерн, ар-деко, хай-тек, лофт, мінімалізм тощо використовуються різні відтінки. Можна виділити наступні поради щодо тонів меблів:
- темна, бордова або золотиста деревина для класичного стилю та підкреслення строгості інтер’єру;
- сірий, бежевий, чорний або білий кольори для модернового мінімалізму;
- природні світло-коричневі або білі відтінки для природної ідентичності скандинавського стилю;
- чорний, сірий, металевий, коричневий кольори для підкреслення грубої естетики та брутальності лофту;
- ніжні пастельні кольори для створення романтичності провансу;
- холодні сріблястий, чорний та сірий кольори для технологічного та функціонального хай-тек дизайну.
Вибір колірної гами меблів може викликати труднощі у непідготовленої людини через нерозуміння детальних аспектів цього процесу. Необдумане використання певних відтінків може лише підкреслити недоліки, а не замаскувати їх. Тому при покупці письмового стола, ліжка або інших виробів рекомендується спиратись на експертні поради. Вони допоможуть підібрати оптимальний варіант відповідно до ваших потреб.
Ніколи не вибирайте меблі з яскравим червоним, зеленим, помаранчевим, жовтим корпусом, оббивкою чи іншими подібними відтінками. Якщо ви не маєте певності щодо тих чи інших відтінків – використання традиційних тонів завжди буде гарною ідеєю. Білий, сірий, чорний, світло-коричневий – це перевірена часом класика, яка гармонійно поєднується з різними елементами та стилями та завжди сприятиме досягненню потрібного результату.