Від того наскільки правильно ви зробили вибір нових меблів залежать затишок і комфорт в домі. Вони визначають загальну атмосферу інтер’єру, мають відповідати низці вимог за функціональністю, естетичністю та комплектацією. Тому перед тим як купувати меблі, слід ознайомитись з ключовими аспектами підбору моделей для різних типів приміщень.
Головні характеристики вибору меблів
Обираючи меблі для квартири або приватного будинку, враховуйте наступні професійні дизайнерські рекомендації:
- меблі купують на останньому етапі ремонту приміщення, щоб можна було спиратись на розташування та дизайн інших елементів – дверей, вікон, плінтусів, стін, підлогового покриття тощо;
- необхідне чітке визначення функцій, якими мають володіти меблеві елементи – якщо збирайтесь купувати м’які меблі для відпочинку та сну, то краще підібрати варіант з трансформаційним механізмом, а при відсутності такої потреби можна обмежитись прямим диваном без механізму розкладання;
- меблі мають за колірною гамою та дизайном гармонійно вписуватись в інтер’єр – для класичного, мінімалістичного, модерн, лофт та інших дизайнів потрібно підібрати моделі з особливими стильовими характеристиками;
- матеріали каркаса, оббивки та інших елементів конструкції мають бути міцними, витримувати різноманітні фізичні впливи – покупка меблів здійснюється на довгострокову перспективу;
- ергономічність є важливим аспектом для диванів, ліжок, крісел та стільців – такі меблі повинні підтримувати спину та хребет, забезпечувати комфорт навіть при тривалому використанні.
При виборі меблів для будинку потрібно відштовхуватись від наявного бюджету. Варто попередньо розрахувати суму, яку ви готові витратити на облаштування простору. Економити на якості продукції не рекомендуємо, але є низка можливостей не переплачувати. Зокрема, співпрацювати напряму з виробниками, а не з посередниками та перекупниками, які реалізують товари з націнкою. Наш інтернет-магазин меблів пропонує виключно оригінальні рішення від чернігівської меблевої фабрики під брендом Knap Knap, які доставляють напряму з заводу.
Особливості окремих приміщень для вибору меблів
Кожна кімната має свої особливості за призначенням, які впливають на підбір та конструкцію меблів. Для спальні ключовим елементом стає ліжко, яке має бути просторим, забезпечувати комфортний відпочинок та при цьому створювати спокійну атмосферу. Також не обійтись без місткої шафи з організованим розділенням на секції, полиці для зберігання взуття, одягу та аксесуарів.
Якщо потрібно вибрати столи для кухні, то враховують їхній розмір за кількістю осіб. Для великої сім’ї або при частому прийманні гостей варто купувати великі моделі, які дозволяють розмістити від шести і більше людей. Для компактної кухні ідеальним варіантом стане стіл-трансформер. Завдяки вбудованому трансформаційному механізму його габарити можна змінювати, підлаштовуючись під конкретну ситуацію. Тож коли ви не приймаєте гостей, можна користуватись маленьким столиком на двох осіб та економити квадратні метри.
При облаштуванні ванної кімнати особлива увага приділяється матеріалам виготовленням меблів. Рішення з класичної деревини будуть не підходящими через слабку водостійкість. Звернути увагу варто на продукцію з ламінованих деревостружкових плит (ЛДСП), HPL панелі, скляні фасади, керамограніт. Вони не бояться потрапляння вологи та температурних коливань, тому прослужать довше зі збереженням привабливості.
Для приміщень під сучасний інтер’єр краще підбирати прості однотонні моделі з плавними лініями. Якщо інтер’єр обставляється за класичним стилем, можна зосередити увагу на меблях з різьбленням, цікавими орнаментами, візерунками та іншими виразними деталями. Однак незалежно від дизайну, слід орієнтуватись в першу чергу на практичні меблі, а вже потім вивчати колірну гаму та стиль.
Вибір меблів для невеликого приміщення
В малогабаритних квартирах з невеликими приміщеннями (наприклад, в радянських «хрущовках) актуальним стає питання раціонального використання обмеженого простору. Щоб встановити всі необхідні меблі для будинку, та при цьому не захаращувати кімнати, скористайтеся наступними порадами:
- придбання меблів з інтегрованими до них конструкціями – полицями, ящиками тощо;
- використання модульних меблів, які поєднують в собі характеристики одразу кількох меблевих елементів – ліжка-трансформери, столи з комодом тощо;
- застосування більшої кількості підвісних рішень – стелажів та полиць, які можна підвішувати на стінах, а не розташовувати на підлозі;
- віддавання переваги меблях світлих відтінків – такий дизайнерський підхід дозволяє візуально розширити простір, світло буде проходити через меблі, створюючи відчуття простору;
- використання кутів приміщення по максимуму – кутові дивани, шафи, стелажі та інші подібні рішення чудово підходять для ергономічної експлуатації обмеженої кількості квадратних метрів.
В невеликому приміщенні передусім орієнтуйтесь на функціональні меблі, які можна підлаштовувати під індивідуальні обставини. В такому обмеженому просторі немає місця габаритним столам та ліжкам, які не можна скласти при відсутності потреби у них. Будь-які красиві елементи, які не використовуються, будуть лише даремно займати корисний простір.
При підборі меблів на замовлення рекомендуємо скористатись допомогою кваліфікованого дизайнера. Він дасть корисні поради індивідуальне наповнення будинку меблями, орієнтуючись на побажання замовника. Також спеціаліст використовує професійні комп’ютерні програми з візуалізації та моделювання. Це дозволить створити тривимірну модель майбутнього інтер’єру та на власні очі впевнитись, що меблі з підібраними характеристиками будуть гармонійно вписуватись в простір, за потреби зробити коригування.